Gál Andrea
Tudatos munkavállalókat inspirálok, hogy az önismereten keresztül rátaláljanak önmaguk legjobb verziójára.
Segítek úrrá lenni a fejekben és a lelkekben lévő káoszon.
Támogatlak, hogy megtaláld saját megoldásodat!
Ki vagyok én?
30+ éve dolgozom a pénzügyi világban, azon belül is a bankszektorban. Voltam beosztott, voltam vezető, az elmúlt közel 15 évben banki IT tanácsadóként és projektmenedzserként igyekszem lépést tartani a szakmám kihívásaival. A szakmám és a pozícióm megköveteli tőlem, hogy folyamatosan tanuljak és lépéselőnyömet megtartsam.
Nagyon fontosak számomra az emberi kapcsolatok, a hiteles, korrekt kommunikáció pedig mindennek az alapja. Szeretek az emberekkel beszélgetni, feléjük fordulni, megismerni őket, örömeiket, nehézségeiket meghallgatni. Hiszem, hogy a problémák az egymásra figyeléssel, a személyes kapcsolatok erősítésével könnyebben megoldhatók.
Ezért szereztem diplomát mentálhigiénés szakemberként, és ezért hoztam létre saját mentálhigiénés praxisomat a ‘Személyes minőség 9-től 5-ig’-et.
Munkám során a személyközpontúság és a kommunikáció az, amit a legfontosabbnak tartok, legyen szó akár egy projektben vagy egy kliensem életében előkerülő problémáról. Mindkét esetben a megoldáshoz a jól megválasztott kommunikáció és a másik szereplő szempontjainak megismerése, feltárása vezet el. Hiszem, hogy az odafordulás a másik emberhez, az álláspontjának a meghallgatása kinyitja azokat a csatornákat, amelyeken keresztül beömlik a megoldás, és kimosódik a bizonytalanságból eredő gyötrelem.
Az utóbbi években tovább erősödött bennem a meghallgatás, szemlélődés, ráhangolódás képessége, melyet a mentálhigiénés képzés szakmailag még tovább mélyített.
Ezt a képességemet, valamint az üzleti életben szerzett munkavállalói és vezetői tapasztalatomat kínálom most a munkában kiégett, támogatót kereső, lelki egyensúlyt helyreállítani vágyók szolgálatába.
Személyes hitvallásom
Az elégedettséghez – hitem és tapasztalatom szerint – a személyes minőségen keresztül vezet az út.
Ennek az útnak a bejáráshoz ajánlok támogatást, és kísérem azokat, akik tenni akarnak saját személyes jóllétükért.
Célom, hogy a felmerülő problémáidra megtaláld a saját megoldásodat, a saját utadat,
ha aktívan akarsz részese lenni személyes munkahelyi jól-lét programodnak.
Ha jól érzed magad a munkahelyeden, a magánéleted is kiegyensúlyozottabb, a mentális (lelki) egészséged pedig a testi (fizikai) egészséged meghatározója.
Miért lettem mentálhigiénés szakember?
Imádok beszélgetni.
És persze beszélni is.
Érdekelnek az emberek. A történetük, a személyiségük, a családjuk, a szüleik, gyerekeik. Minden mondat, amit elmondanak magukról egy új és érdekes darabka nekem a róluk összeálló mozaikhoz. Tanulok mindenkitől valamit, hozzá tesznek a személyemhez a kapcsolódásukkal, az általuk megszerzett tapasztalataimmal. Fiatalabb koromban kezdett érdekelni a pszichológia tudománya, elképesztően vágytam arra, hogy a tudományos részét megismerjem az emberi léleknek. Azt gondoltam, hogy pszichológusként mindent tudni lehet az emberről, a belsőjében, lelkében működő mechanizmusokról, a gondolatairól, cselekedeteiről. Hihetetlenül vonzott, hogy megtudjak mindent az emberi lélekről.
A soft skill tréningek kedvelője voltam, amit eleinte főként pszichológiai végzettséggel rendelkezők tartottak. Minden lehetőséget megragadtam az ilyen típusú fejlődésre, és aktív résztvevője voltam a megmozdulásoknak, figyeltem, tanultam, utána olvastam.
Egy ilyen tréning vezetett el odáig, hogy jelentkezzek a Károli Gáspár Református Egyetem Mentálhigiénés segítő szakember képzésére.
Mentálhigiénés szakemberként nem a múlt feltárása és átdolgozása a kompetenciám, hanem az itt és most, a jelenben megélt érzések felismerésének, megfogalmazásának támogatása. Mindezek segítségével a saját út és az egyéni megoldások megtalálásában kísérem klienseimet.
A kapcsolódást, támogatást, a feltétel és kritika nélküli elfogadást és az értő figyelmet nyújtom.
Nincs kioktatás, és nincs ötletelés, hogy mit kéne tenned, csak az érzéseid felismerése, megélése, biztonságos környezetben tartása, a negatív érzések kieresztése történik meg.
Edit Eva Eger az Ajándék című könyvében azt írja, hogy „ […] a depresszió ellentéte a kifejezés.
Ami kijön belőlünk, attól nem leszünk betegek, de ami bent marad, attól igen.”
(Edith Eva Eger)
Csatlakozz közösségi oldalaimhoz!
Ereszd ki a rossz érzéseket!
Ha szeretnéd, megtapasztalni a kifejezést és elkerülni a bent maradást, gyere el, próbáld ki, milyen felszabadító érzés egy ilyen ülés során kiereszteni magadból a rossz érzéseket!
Írj emailt, vagy messenger üzenetet, de akár telefonon is egyezthetünk időpontot!